Otevírání vrat přes telefon 

14.06.2022

GSM ovládání brány a garážových vrat pomocí mobilního telefonu zdarma, stačí prozvonit.

Garážová vrata a brány se dají ovládat různými způsoby, nejčastěji pomocí dálkového ovladače na klíčích. Moderním ovladačem se však stává i samotný mobilní telefon. Chcete také pohodlně ovládat otevírání garážových vrat mobilem? Dálkové GSM ovládání garážových vrat pomocí chytrého telefonu vám umožní prostřednictvím prozvonění ovládat vjezdové brány i garážová vrata.

SECTRON již 15 let vyrábí chytrý dálkový ovladač GSM KEY, dříve nazývaný GSM Klíč, který se nejčastěji používá na dálkové ovládání vrat a bran mobilním telefonem.

Jak funguje GSM ovládání vrat a brány mobilem?

Princip otevírání brány a vrat je jednoduchý. Chytrý ovladač GSM Klíč se namontuje k pohonu brány/vrat. Prostřednictvím GSM sítě se GSM klíč připojuje k centrálnímu serveru a přijímá autorizační informace pro otevírání brány. V zařízení je GSM modul se SIM kartou, kterou uživatel prozvoní a GSM KEY sepne relé na bráně, vratech. Když se blížíte k vaší příjezdové bráně nebo k vratům, prozvoníte zařízení z mobilu, GSM spínač (ovladač na bránu) pozná vaše telefonní číslo a spustí akci = otevře bránu. Dálkové otevírání brány telefonem vám umožní vjezd aniž byste při příjezdu čekali na otevření nebo museli vystoupit z auta a bránu ručně otevřít. Významným plusem na této technologii je, že její používání je zdarma, hovor totiž není uskutečněn, dojde pouze k prozvonění. 

Klíč jednoduše zapojíte k pohonu a můžete mobilem otevírat/zavírat jakékoliv relé (vjezdovou bránu, garážová vrata, závory, markýzu, čerpadlo). Do GSM KEY verze SMART lze připojit dvě zařízení najednou, zpravidla to bývají brána a vrata.

GSM klíče je velmi bezpečný, protože jsou chráněn autorizačními informacemi a nezbytnými kódy pro otevření vrat a brány. Tyto informace lze snadno aktualizovat a upravovat podle potřeby. Přístup může být omezen jen na určité osoby, které jsou registrovány v databázi a které mají správné autorizační informace.

Chytrý dálkový GSM ovladač se stále více používá také v průmyslovém prostředí pro dálkové ovládání kotlů, vodních čerpadel nebo klimatizací. Dálkové ovládání mobilem majitelům může ušetřit i desítky tisíc korun ročně. S ohledem na rostoucí ceny PHM a dalších úkonů. Ovládání GSM Klíčem je bezpečné, příkazy mohou zadávat pouze telefonní čísla, která jsou v zařízení uložena. U verze LITE 3+, která je určená pro domácnosti a malé firmy je počet uživatelů 50. Verze PROFI 3+ a SMART 3T jsou určeny pro střední a velké firmy, kde může jedno zařízení ovládat až 1 000 uživatelů. 

GSM klíč umožňuje snadné přidávání nebo odebírání uživatelů. Uživatelé mohou být registrováni do systému a mohou získat přístup k bráně na určitou dobu. Správce systému může sledovat přístupové záznamy. 

S GSM Key můžete mít jednoduduché ovládání garážových vrat z kteréhokoliv místa a kdykoliv, stačí vám k tomu mobilní telefon.