Otevírání vrat přes telefon 

14.06.2022

Garážová vrata a brány se dají ovládat různými způsoby, nejčastěji pomocí dálkového ovladače na klíčích. Moderním ovladačem se však stává i samotný mobilní telefon. Chcete také pohodlně ovládat otevírání garážových vrat mobilem?

SECTRON již 15 let vyrábí chytrý dálkový ovladač GSM KEY, dříve nazývaný GSM Klíč, který se nejčastěji používá na dálkové ovládání vrat a bran mobilním telefonem.

Jak funguje GSM ovládání vrat a brány mobilem?

Princip otevírání brány a vrat je jednoduchý. Chytrý ovladač GSM Klíč se namontuje k pohonu brány/vrat. Prostřednictvím GSM sítě se GSM klíč připojuje k centrálnímu serveru a přijímá autorizační informace pro otevírání brány. V zařízení je GSM modul se SIM kartou, kterou uživatel prozvoní a GSM KEY sepne relé na bráně, vratech. Když se blížíte k vaší příjezdové bráně nebo k vratům, prozvoníte zařízení z mobilu, GSM spínač (ovladač na bránu) pozná vaše telefonní číslo a spustí akci = otevře bránu. Dálkové otevírání brány telefonem vám umožní vjezd aniž byste při příjezdu čekali na otevření nebo museli vystoupit z auta a bránu ručně otevřít. Významným plusem na této technologii je, že její používání je zdarma, hovor totiž není uskutečněn, dojde pouze k prozvonění. 

Klíč jednoduše zapojíte k pohonu a můžete mobilem otevírat/zavírat jakékoliv relé (vjezdovou bránu, garážová vrata, závory, markýzu, čerpadlo). Do GSM KEY verze SMART lze připojit dvě zařízení najednou, zpravidla to bývají brána a vrata.

GSM klíče je velmi bezpečný, protože jsou chráněn autorizačními informacemi a nezbytnými kódy pro otevření vrat a brány. Tyto informace lze snadno aktualizovat a upravovat podle potřeby. Přístup může být omezen jen na určité osoby, které jsou registrovány v databázi a které mají správné autorizační informace.

Chytrý dálkový GSM ovladač se stále více používá také v průmyslovém prostředí pro dálkové ovládání kotlů, vodních čerpadel nebo klimatizací. Ovládáním na dálku jsou schopni majitelé ušetřit i desítky tisíc korun ročně. S ohledem na rostoucí ceny PHM a dalších úkonů. Ovládání GSM Klíčem je bezpečné, příkazy mohou zadávat pouze telefonní čísla, která jsou v zařízení uložena. U verze LITE 3+, která je určená pro domácnosti a malé firmy je počet uživatelů 50. Verze PROFI 3+ a SMART 3T jsou určeny pro střední a velké firmy, kde může jedno zařízení ovládat až 1 000 uživatelů. 

GSM klíč umožňuje snadné přidávání nebo odebírání uživatelů. Uživatelé mohou být registrováni do systému a mohou získat přístup k bráně na určitou dobu. Správce systému může sledovat přístupové záznamy.